THEME OPTIONS

Choose a combination of predefined colors here. Here are some examples. You can create any additional number on your backend theme, also can choose the background you want and four differents layouts.

SKINS VERSION SKINS COLOR LAYOUT STYLE
BACKGROUND PATTERNS
 • slidebg1
  DS Bio ve Nano
  Bugünün icadı, yarının teknolojisi.
 • slidebg1
  DS Bio ve Nano
  Teknolojiye Hakim Ol, Yaşamında Rahat Ol
 • slidebg1
  DS Bio ve Nano
  Teknolojinin Altın Çağı

Hizmetler

Nano Partikül Dizayn ve Üretim

Nanoyapılı partiküller gösterdikleri üstün özellikler sayesinde elektrik-elektronik, biyomedikal, otomotiv ve kimya sektörleri başka olmak üzere birçok endüstriyel alanda kullanıma sahiptirler.

RNA/DNA Dizayn ve Üretim

RNA, DNA'ya çok benzer olmakla beraber bazı yapısal ayrıntılarında farklılık gösterir. Hücre içinde RNA genelde tek zincirli, DNA ise genelde çift zincirlidir.

Polimer Dizayn ve Üretim

Polimer, birçok tekrar eden alt birimden oluşmuş çok büyük moleküllerden veya makromoleküllerden oluşan bir madde veya malzemedir.

Peptid Dizayn ve Üretim

Proteinler peptid bağlarıyla birbirine bağlanmış amino asitlerden oluşur. Peptid bağı bir amino asitin α- amino grubuyla diğer bir amiono asitin α-karboksil grubu arasında meydana gelen kovalent bağdır.

 • Vizyonumuz

  Nano & Biyo-teknoloji alanlarında;
  - Dünya'nın sayılı ve önde gelen firmalarından biri olmak,
  - Bu maksatla benzersiz AR-GE yeteneği kazanmak,
  - Kazanılan AR-GE yeteneği ile son kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünler geliştirmek ve üretmektir
 • Misyonumuz

  Bir ürünün, üretiminden tüketimine kadar olan sürecini takip edebilmek maksadıyla;
  - İleri düzeyde nano&biyo-teknolojik yöntemler kullanılarak sistemler ve ürünler tasarlamak,
  - Tasarlanan "Ürün Kimliklendirme Sistemi"ne ait her türlü techizatı, malzemeyi ve yazılımı geliştirmek, üretmek, entegre etmek ve işletilmesini sağlamak.

Haberler

 • Image

  CORONEX Kit

  Firmamız tarafından üretilen yerli koronavirüs (COVID-19) real time PCR tespit kiti 7 ülkeye ihraç edildi.

 • Image

  Antijenx

  Antijenx ürünümüz Alman BfArM (Federal İlaç ve Tıbbi Cihazlar Enstitüsü) enstitüsünden onay(AT1098/21) almıştır


Yayınlar


Ürünler

 • DS AntijenX COVID-19 Antijen Hızlı Tanı Kiti

  DS AntijenX, SARS-CoV-2 (Şiddetli Akut Solunum Yolu Sendromu Korona Virus 2)’nin sebep olduğu COVID-19 (Koronavirus Hastalığı) ‘un in-vitro olarak hızlı tespitine yönelik lateral flow (yan akış) immunoassay test kitidir. DS AntijenX, çok kısa sürede, insan nazofarenksinde bulunan spesifik SARS-CoV-2 antijenlerinin kalitatif olarak tespitini yapmaktadır. Halen ülkemizde ve dünyada insanların ölümlerine yol açan COVID-19 hastalığının ön tanısında kullanılmak üzere ve diğer laboratuvar tespit metotlarına yardımcı olarak geliştirilmektedir. DS AntijenX, hızlı sonuç alabilme (7-10 dakika içinde) imkânı, özel eğitim gerektirmeyen kolay kullanım olanağı ve laboratuvar testlerine erişilemeyen alanlarda teste erişim imkânı gibi avantajlar sağlamaktadır.

 • COVID-19 Multipleks Real Time-qPCR Tanı Kiti

  DS CORONEX, COVID-19’a yol açan SARS-CoV-2 virüsünün real time (gerçek zamanlı) PCR ile tespitini sağlayan bir in vitro tanı kitidir. DS CORONEX COVID-19 Multipleks RT-qPCR Tanı Kiti nazofaringeal aspirat/lavaj ve boğaz sürüntü vb. örneklerde bulunan SARS-CoV-2’ye ilişkin hedef gen bölgelerine özgü tasarlanmış işaretli oligonükleotitler kullanılarak gerçekleştirilen multipleks tabanlı bir qPCR kitidir. cDNA sentezi (komplementer DNA sentezi) ve qPCR reaksiyonunun aynı tüpte gerçekleştirilmesine imkan tanıyan DS CORONEX-COVID-19 kiti ile SARS-CoV-2’ye spesifik hedef genleri ve internal control olarak kullanılan insan ‘RNaseP (Ribonuclease P)’ genleri aynı tüpte tespit edilmektedir.

  DS BİO VE NANO TEKNOLOJİLERİ laboratuvarlarında geliştirilen ve üretilen DS CORONEX-COVID-19 Multipleks RT-qPCR Tanı Kiti QCMD EQA panellerine başarılı bir şekilde katılmış ve %100 doğru sonuçlar almıştır.

 • Influenza A, Influenza B ve SARS-CoV-2 Multipleks Real Time qPCR Tanı Kiti

  DS InfluCor Influenza A, Influenza B ve SARS-CoV-2 Multipleks qRT-PCR Kiti, COVID-19 benzeri solunum yolu şikayeti bulunan kişilerden alınan alt veya üst solunum yolu örneklerinde Influenza A, Influenza B ve SARS-CoV-2 nin aynı anda kalitatif olarak tespit ve ayrımı için tasarlanmış multipleks tabanlı bir qRT-PCR kitidir. DS InfluCor, bütün hedef genler için cDNA (komplementer DNA) sentezi ve real-time (gerçek zamanlı) qPCR reaksiyonunun aynı tüpte gerçekleştirilmesine imkan sağlar. DS InfluCor, Influenza A, Influenza B ve SARS-CoV-2 RNA’larının her birini hedefleyen primer ve prob setleri ve internal kontrol olarak kullanılan insan ‘RNaseP (Ribonuclease P) genini hedefleyen primer ve probları içermektedir. DS InfluCor multipleks kit Influenza A, Influenza B ve SARS-CoV-2 RNA larını ayırt etmek amacıyla tasarlanmıştır.

  DS BİO VE NANO TEKNOLOJİLERİ laboratuvarlarında geliştirilen ve üretilen InfluCor Influenza A, Influenza B ve SARS-CoV-2 Multipleks qRT-PCR Kiti, QCMD EQA panellerine başarılı bir şekilde katılmış ve %100 doğru sonuçlar almıştır.

 • Sosyal Sorumluluk-Eğitim Platformu

  Microsoft Copilot Designer (AI) ile oluşturuldu

  Matematik ve Fen Bilimleri için Eğlenceli Simulasyonlar, Yakında Burada!”

 • <
 • Image

  Merkez

  Merkez Ofis Lavida İş Merkezi

 • Image

  Fabrika

  Gölbaşı Fabrika Yerleşkemiz

 • Image

  Teknokent

  Ankara Üniversitesi Teknokent Yerleşkemiz

Firma Hedeflerimiz

Nano/Biyo-teknoloji alanlarında;
- Dünya'nın sayılı ve önde gelen firmalarından biri olmak,
- Bu maksatla benzersiz AR-GE yeteneği kazanmak,
- Kazanılan AR-GE yeteneği ile son kullanıcının ihtiyaçlarına yönelik yeni ürünler geliştirmek ve üretmektir

Ulaşım Bilgisi